TJ Koněšínz.s.

Šebkovice B - Koněšín 1:6 (1:3)

Zpátky na značkách...

Komentář k zapasu ze dne 6. 8. 2022

Branky: 22´ David Volf - 9´ Jaromír Heralecký, 10´, Robin Feik, 25´ Pavel Čermák, 59´ Pavel Čermák, 77´ Karel Nováček, 88´ Stanislav Horký

Rozhodčí: Vrzal – Vídenský, Ján

ŽK: 1:2

Diváků: cca 60

Sestava Koněšín: Marek Macháček – Tomáš Polovčík, Miloš Pokorný, Petr Zahradníček, Jakub Svoboda (67´Stanislav Horký), Jaromír Heralecký, Michal Králík, Karel Nováček, Ondřej Šibůrek, Robin Feik, Pavel Čermák

Po tříleté literární pauze, která byla způsobená neúspěšným působením našeho týmu o třídu vejš, snad bude opět důvod se zase radovat z předváděných výkonů, které si snad zaslouží zase utrousit několik čtivých řádků a slov. Je jen na hráčích samotných, zda se z těchto reportů stane pravidelný týdeník nebo jen občasník…

Podle účasti hráčů na trénincích v týdnu před prvním zápasem nové sezóny byl až malý zázrak, že jsme si mohli dovolit luxus v podobě jednoho náhradníka na střídačce. Nakonec se to ale nějak poslepovalo a šlo se na to…paradoxně jsme začínali proti soupeři, proti kterému jsme naše působení ve trojce před třemi lety přerušili - proti Béčku Šebkovic. Oba týmy zpočátku působily ještě nerozehraným, nesehraným a prázdninovým dojmem. Koněšínu se ale hned z první střely na bránu podařilo otevřít skóre – to se sice Jaromírovi střela zrovna dvakrát nepovedla, ale zákrok domácího brankáře byl ještě nepovedenější – 0:1. O dvě minuty později druhá střela na bránu a hned druhý gól – do listiny střelců se zapsal také novic Robin Feik – 0:2. Rychlé vedení přineslo o něco větší klid a pohodu na naše kopačky, které nerozhodilo ani snížení domácích. Trestňák nakopnutý z půlky hřiště náš stoper podběhl, náš gólman né úplně dobře vyběhl a domácí Volf lobem snížil na 1:2. Chvíli nato si hosté vzali svůj dvougólový náskok zpět, když se Jokl z úniku trefil poprvé – 1:3. Ten samý hráč ve stejné situaci v dalším průběhu první půle ale dokázal i nedat…

Co se nepovedlo o větu dříve, napravil Jokl po hodině hry. V dalším ze samostatných úniků nezaváhal a zvýšil skóre do prázdné na 1:4. Bylo tak prakticky rozhodnuto. Po dvojím střídání na straně domácích se jejich projev sice zkvalitnil, ale na nějaké dotahování to nevypadalo. To na druhé straně Jokl šel opět sám na bránu, ale jeho sudé pokusy se tentokrát stávaly lichými. Jak zakončovat s chladnou hlavou ukázal Karel, který čtvrt hodinky před koncem zvyšoval nekompromisně na 1:5. Pak se dostali k nebezpečnému zakončení třikrát po sobě i domácí, ale nebylo jim přáno. Poté se mohl do listiny střelců zapsat i Peleš, ale jeho penaltu (po zákroku na unikajícího Čermáka – jak jinak) necelých deset minut před koncem chytil domácí gólman. Konečnou podobu výsledku tak dal až střídající mladíček Horký, který nepohrdl přihrávkou od Jokla před prázdnou branku – 1:6.